Янив Айзенберг Сертифицированный советник по семейной экономике и ипотеке и юрист Май и Силевский Дом в торговом центре Karni Shomron יניב אייזנברג יועץ מוסמך לכלכלת משפחה ומשכנתאות ועורכת דין מאי וסילבסקי עמוד הבית כותרת בקניון קרני שומרון קרנש מול
יניב-אייזנברג-יועץ-מוסמך-לכלכלת-המשפחה-וייעוץ-משכנתאות- Янив-Айзенберг-Сертифицированный советник-консультант по семейной экономике и ипотеке

נעים מאוד, שמי יניב אייזנברג, בן זוגה של מאי, מתגורר בקרני שומרון ואני יועץ משכנתאות פרטי. המשמעות של זה היא שאיני תלוי או מחויב לגוף מסויים אל פועל למען האינטרס האישי שלכם בלבד.

אני יועץ משכנתאות מוסמך וחבר בהתאחדות יועצי המשכנתאות, שמאי מקרקעין, בעל תואר ראשון בחשבונאות ותואר שני בנדל"ן.

שמתי לי כמטרה מרכזית את טובת הלקוח ואת צמצום הפער התודעתי – כלכלי בין הבנקים לבין הלקוח.

לקיחת הלוואת משכנתה ללא יועץ משכנתאות פרטי, עולה בממוצע למשק הבית עוד כ – 1,000,000 ₪ בתשלומי ריבית והצמדה לאורך חיי המשכנתה.

לאחר שנחשפתי לתרומה הרבה של הייעוץ שלי לזוגות בלקיחת המשכנתה או במיחזור הלוואת המשכנתה הקיימת שלהם, וראיתי אילו סכומי כסף אני מצליח לחסוך עבורם (עד מאות אלפי שקלים) על ידי בניית תמהיל נכונה ומותאמת אישית בנוסף לניהול משא ומתן מול הבנקים והשגת הריביות הטובות ביותר עבורם, הבנתי שזה המקום שלי לפעול ברמה שונה ומתוך אהבה למקצוע (חייב להתוודות שהסיפוק האישי והפידבקים החיוביים מהלקוחות ממכרים), לא יכולתי שלא להישאב ולהתמקד בתחום הזה ולהשקיע בו %110 ממני.

לתחום זה אני מביא כלים וידע מעולמות שונים ומגוונים בעולם המימון, הנדל"ן, וכמובן אני בוחן כל מקרה לגופו גם מההיבט הכלכלי – משפחתי שלו על מנת להיות בטוח שהמהלך אליו אנו הולכים נכון הן מבחינה כלכלית והן מבחינה תזרימית.

קצת פרטים יבשים עלי: אני יועץ משכנתאות מוסמך וחבר בהתאחדות יועצי המשכנתאות, שמאי מקרקעין, בעל תואר ראשון בחשבונאות ותואר שני בנדל"ן.

נעים מאוד, שמי מאי וסילביצקי, אני עורכת דין ויועצת מוסמכת לכלכלת המשפחה.

הנחת העבודה שמנחה אותי בייעוץ בניהול כלכלת המשפחה היא שכל אדם, ללא קשר לנקודת הפתיחה שלו, רמת השכלתו או רמת הכנסותיויכול לשפר משמעותית את מצבו הכלכלי בהווה ובעתיד.

הנחת העבודה הזו מבוססת, כמובן, על הניסיון שצברתי בייעוץ ובליווי מגוון רחב של משפחות והשינוי המשמעותי שהתחולל במצבן הכלכלי ובאיכות חייהן.

אך בראש ובראשונה הנחת העבודה הזו מבוססת על סיפור החיים וההתנסות האישית שלי.

בעבר, בדומה לרבים מאיתנו, הייתי שקועה במעגל של מינוס תמידי, הלוואות על גבי הלוואות, חוסר הבנה כיצד הכסף פשוט נוזל מבין האצבעות, חוסר מודעות ושליטה על המצב הכלכלי, חוסר יכולת לחסוך ולהגשים יעדים. ובעיקר תחושות קשות של חוסר אונים, תסכול, מתחים וכיו"ב.

הכל השתנה כשיום אחד קיבלתי החלטה, לקחתי אחריות, עשיתי סדר ושיניתי את ההתנהלות הכלכלית שלי (ובעקבות כך גם את איכות חיי) מן הקצה אל הקצה.

ובכל זאת, מידי פעם, חזרתי ותהיתי מה היה קורה אם כבר באותה התקופה היה ברשותי את הידע שיש לי היום… אם כבר אז היה מישהו בעל ניסיון ומומחיות שהיה מצייד אותי בכלים מעשיים להתנהלות כלכליתהאחראית ומבוקרת.. אם כבר אז היה לי "מורה דרך" שהיה יכול להניע אותי לשינוי, לכוון, להדריך ולהראות לי כיצד לעלות על הדרך הנכונה…

כמה כסף הייתה חוסכת וכמה עוגמת נפש הייתה נחסכת לי "אם כבר אז…" וכך, מאותן תהיות לגבי העבר צמחו להם הרצון והנחישות להשתמש בניסיוני האישי , בידע ובכלים שצברתי על מנת להשפיע על מצבן הכלכלי של משפחות ולמנוע מהן, ככל הניתן, את הטעויות הכלכליות שעשיתי בתחילת דרכי.

ומכאן, הדרך לעסוק בייעוץ בכלכלת המשפחה הייתה קצרה.

במסגרת הליך הייעוץ אני משמשת מורה דרך למשפחות שכ"כ היה חסר לי, מניעה אותן לבצע שינוי במצבן הכלכלי וכמובן מציידת אותן בידע ובכלים חיוניים לבניית תשתית יציבה לרווחה ולצמיחה כלכלית.

אך לא רק התוצאות משביעות רצון אלא גם ההליך עצמו. מדובר בהליך עוצמתי ומעצים, הליך הבראה שמגבש אצל המשפחות מודעות למצבן הכלכלי, מחזיר להן את השליטה בחייהן, משתף ורותם את כל בני המשפחה לאימוץ התנהלות כלכלית ומסודרת וקבלת החלטות מושכלות והכי חשוב- מעניק ביטחון ויציבות.

אני מזמינה אתכם להצטרף למשפחות רבות שכבר עברו את ההליך ושינו את מצבן הכלכלי מן הקצה אל הקצה.

שלכם, מאי

מאי וסילבצקי עורכת דין יועצת כלכלת משפחה בחברת איזנברג ייעוץ כלכלת משפחה ומשכנתאות במתחם העסקים של השומרון Мэй и Сильвецкий, юрист, консультант по семейной экономике в Eisenberg Family Economics and Mortgage Consulting в бизнес-комплексе Samaria
Янив Айзенберг Сертифицированный советник по семейной экономике и ипотеке и юрист Май и Силевский Дом в торговом центре Karni Shomron יניב אייזנברג יועץ מוסמך לכלכלת משפחה ומשכנתאות ועורכת דין מאי וסילבסקי עמוד הבית כותרת בקניון קרני שומרון קרנש מול

למה דוקא אנחנו ?

אנו מאמינים שכל אחד יכול לשפר את מצבו הכלכלי וכי לכל דילמה כלכלית יש פתרון. • אנו פועלים מתוך תחושת שליחות שמטרתה להוביל משפחות ויחידים לרווחה וצמיחה כלכלית. • אנו מעניקים שירות מקצועי ובלתי תלוי, כשלנגד עינינו ניצבת טובת לקוחותינו בלבד והמחוייבות הבלתי מתפשרת כלפיהם. • אנו דוגלים במתן פתרונות ייחודיים, יצירתיים ומתואמים, המתחשבים ביכולות, צרכי ומאפייני לקוחותינו. • אנו מעניקים סביבה תומכת ולא שיפוטית לאורך כל הליך הייעוץ. • אנו מתחייבים לזמינות מתמדת וללוות אתכם עד שנהיה בטוחים שעליתם על הדרך הנכונה. • אנו משתמשים בכלים המתקדמים והמובילים ביותר בשוק.

ייעוץ משכנתאות

אתם עומדים בפני לקיחת משכנתה חדשה או מעוניינים לבצע מיחזור של המשכנתה הקיימת? עצרו הכל והתייעצו אתנו! משכנתה היא לרוב ההתחייבות הגדולה ביותר תבצעו במהלך חייכם והיא יכולה, בקלות, להפוך לסיוט כלכלי מתמשך, במידה ונלקחת ללא ליווי מקצועי ובלתי תלוי. אז נכון, יש יועצים בבנק. אך, מטבע הדברים, הם דואגים אך ורק לאינטרסים של הבנק ומציעים לכם משכנתה טובה, לבנק. אנחנו נדאג לאינטרסים שלכם! ייעוץ משכנתאות הוא המומחיות שלנו. אנו נלווה אתכם, נבצע ניתוח מעמיק של כדאיות וסיכונים, ננהל עבורכם את המשא ומתן מול הבנקים השונים ונשיג לכם את תנאי המשכנתה הטובים ביותר עבורכם, ולא עבור הבנקים. מה הכוונה לתנאי המשכנתה הטובים עבורכם? תנאים שיתאימו לילכולת ההחזר החודשית שלכם ולצרכיכם (מבלי "לחנוק" אתכם) וריביוית נמוכות שיחסכו לכם עד מאות אלפי שקלים.

הליך זה כולל לרוב מספר פגישות, כמפורט להלן:

שיחת היכרות ותיאום צפיות- במהלכה תספרו לנו בקצרה על עצמכם, על הדילמות הכלכליות שמעסיקות אתכם והציפיות שלכם מהליך הייעוץ.

פגישת איסוף נתונים -במהלך פגישה זו (שאורכה כ- 3 שעות) נאסוף ממכם את כל הנתונים והמסמכים רלוונטיים בכל הנוגע להתנהלות כלכלית השוטפת שלכם – הכנסות והוצאות, נכסים, חסכונות, ההתחייבויות, הלוואות, החזרי משכנתא, ביטוחים והיערכותכם לפנסיה.
לבסוף, נתייחס גם לעתיד ונשוחח על יעדים, חלומות ומטרות של כל אחד מבני המשפחה.

פגישה להצגת תוכנית כלכלית וחלופות לפתרון (2-3 שעות).

במהלך פגישה זו תוצג בפניכם תוכנית עבודה כלכלית מותאמת, שתכלול את תמונת המצב הכלכלית הנוכחית ואת האתגרים הכלכליים העומדים בפניכם וכמובן את החלופות לפתרון, תוך מתן התייחסות לאיזון תקציבי, היערכות להוצאות בלתי מתוכננות ומשברים, היערכות לסיכונים כלכליים ולפנסיה ומימוש יעדים.

פגישת בניית תקציב ומתן כלים לניהול כלכלי נכון (כ- 1.5 שעות).

במהלך פגישה זו נגדיר משימות לביצוע, בהתאם לחלופות לפתרון שנבחרו, נעבור על התקציב המשפחתי החדש שבניתם ונצייד אתכם בכלים אפקטיביים לשמירה ובקרה עליו, כך שתוכלו מיד לאחר פגישה זו לצאת לדרך חדשה.

פגישות תקופתיות למעקב ובקרה-במסגרתן נבדוק את התקדמותכם בשגרה החדשה, נוודא שאתם מתמידים בתקציב החדש ובמשימות שהגדרנו, תוך ביצוע התאמות ושינויים, במידת הצורך.

2 .  הליך ייעוץ לאיזון תקציבי ויציאה מהמינוס.

במסגרת ההליך נעבור על ההתנהלות השוטפת שלכם (הוצאות והכנסות), נזהה את "נקודות התורפה", נבנה יחדיו תקציב משפחתי חדש מותאם ליכולות ולסדרי העדיפויות שתקבעו ונצייד אתכם בכלים אפקטיביים לשמירה ולבקרה עליו .

3 . הרצאות וסדנאות

אנו מציעים מגון הרצאות וסדנאות פרקטיות ומרתקות בנושאים ותחומים שונים הנוגעים לכלכלת המשפחה, אשר במהלכן אנו מדברים בשפה פשוטה וברורה על הסוגיות הכלכליות ומציידים את המשתתפים בטכניקות, טיפים וכלים מעשיים ואפקטיביים שיחסכו להם הרבה כסף וישפרו את מצבם הכלכלי.

תהליך הייעוץ מתאים לכל אדם או משפחה, המעוניינים לשפר את מצבם הכלכלי הנוכחי, לדעת להתמודד ולהיערך נכון לשלבי החיים השונים והאתגרים הכלכליים שהם מזמנים, לממש יעדים כלכליים קצרי וארוכי טווח ולמצות את מלוא הפוטנציאל הכלכלי שלכם בנוסף, הליך הייעוץ מומלץ מאוד למי שמצויים בצמתים חשובים בחייהם או עומדים בפני ביצוע שינויים או קבלת החלטות בעלות השלכה כלכלית,

כגון:

✓ זוגות צעיריםבתחילת דרכם, לפני או אחרי חתונה;

✓ זוגות צעירים המעוניינים להרחיב את המשפחה;

✓ משפחות המעוניינות לרכוש נכס למגורים או להשקעה;

✓ משרתי קבע במערכת הביטחון העומדים בפני פרישה, לרבות

פרישה מוקדמת;

✓ משפחות העומדות בפני גירושין;

✓ משפחות "פרק ב'";

✓ משפחות חד הוריות;

✓ עובדים העומדים בפני פרישה ומעוניינים לתכנן את פרישת;

✓ משפחות שאחד מבני הזוג נפטר.

כלכלת משפחה

מעוניינים לשפר משמעותית את מצבכם הכלכלי? להצליח לחסוך אלפי שקלים כל חודש? להיפטר מהמינוס אחת ולתמיד? לאזן את התקציב ולשלוט בהוצאות? להפסיק "להתגלגל" מהלוואה להלוואה? לממש יעדים לכם ולילדיכם? לתכנן ולהתכונן גם לטווח הרחוק? להיות ערוכים למשברים? לתכנן את הפרישה לפנסיה ולהיערך לעתיד בטוח? באפשרותכם לעשות זאת. השליטה והבחירה בידיים שלכם! בעזרת הכוונה מקצועית וכלים אפקטיביים להתנהלות כלכלית נכונה, כל אחד יכול לשפר את מצבו הכלכלי, להחזיר את השליטה בכסף לידיים שלו לפתור כל דילמה כלכלית ולהפוך את הכסף ממקור לדאגה לאמצעי שמאפשר שקט נפשי, בטחון ויציבות כלכלית. הצטרפו למשפחות רבות שכבר עברו הליך ייעוץ פרטני במהלכו קיבלו תוכנית הבראה כלכלית מותאמת, כלים מעשיים להתייעלות, חסכון ובקרה ויצאו לדרך חדשה של עצמאות, רווחה וצמיחה כלכלית.

1 .ייעוץ וליווי בלקיחת משכנתה חדשה:

מה התהליך כולל?

תהליך הייעוץ והליווי יתחיל מהרגע בו החלטתם על לקיחת

משכנתה ועד אשר כל הטיפול בתהליך יגיע אל סופו.

ננהל פגישת היכרות, בה נבין את מהות העסקה, את מצבכם הפיננסי והתזרימי וכיצד הוא עשוי להשתנות בעתיד.

נציג לכם מספר חלופות וביחד נחליט על תמהיל משכנתה שישקף החזר חודשי ותקופת הלוואה רצויים מבחינתכם ונכונים מבחינה כלכלית ותזרימית.

כיצד נחסוך לכם סכומי כסף גדולים?

לאחר בחירת התמהיל האופטימלי (כזה שגם יחסוך כסף רב וגם יהיה לכם נח מבחינת ההחזר החודשי), נגיש את התיק במספר בנקים במשא ומתן על מנת לקבל את ההצעה הטובה ביותר.

כשנקבל הצעה כזו, נתמקח על מנת להוריד אותה עוד קצת כך

שבאמת תקבלו את ההצעה הטובה ביותר עבורכם.

הצעה זו תחסוך עבורכם סכומי כסף גדולים של עד מאות אלפי

שקלים, ומשם נוכל להתקדם לשלב החתימות בבנקים ולשלב

הבטחונות.

2 .ייעוץ וליווי במיחזור משכנתה קיימת:

מהו תהליך מיחזור משכנתה?

מדובר בתהליך של סגירת המשכנתה הקיימת על ידי לקיחת משכנתה אחרת בתנאים עדיפים.

מדוע מומלץ לבצע מיחזור משכנתה?

תנאי השוק שמשתנים עם הזמן, שווי הנכס, כמו גם התזרים

הכלכלי של משק הבית יכולים ליצור הזדמנויות לביצוע מיחזור

המשכנתה הקיימת ובכך לחסוך לכם ס כומי כסף לא מבוטלים ואולי

אף לקצר את יתרת תקופת ההלוואה.

למי מתאים מיחזור המשכנתה?

מיחזור המשכנתה יכול להתאים לכל אחד שיש לו משכנתה קיימת,

בין אם נלקחה לפני חצי שנה ובין אם לפני 20 שנה. ייתכן שבזמנו

אכן קיבלתם משכנתה טובה הן מבחינת הריביות והמסלולים

באותה תקופה והן מבחינת יכולת ההחזר שלכם.

אלא שחלוף הזמן, שינויים שחלו ביכולות התזרימיות או ההעדפות

האישיות שלכם כמו גם שינוי בריביות ובמדדים בשוק וכן שינויים

בשווי הנכס, הפכו את המשכנתה הקיימת לבלתי משתלמת או בלתי

מתאימה יותר עבורכם.

כיצד מתבצע תהליך מיחזור המשכנתה?

אנו נבדוק את נתוני המשכנתה הקיימת ואת יכולתכם ונתוניכם

התזרימים הנוכחיים. בהמשך לכך, נבנה מספר תמהילים אפשריים,

נבחר יחדיו את התמהיל האופטימלי ונבצע מכרז ריביות במספר

בנקים, כך שבסופו של דבר נשיג עבורכם משכנתה חדשה עם

הריביות והתנאים הטובים ביותר ובכך נחסוך לכם הרבה מאד כסף.

3 .ייעוץ וליווי בלקיחת משכנתה במסגרת תכנית מחיר למשתכן:

קיבלתם הודעה על זכיה בפרויקט מחיר למשתכן? מזל טוב!

חשוב לקחת בחשבון כמה דברים על מנת להתכונן נכון ולהגיע

מוכנים לתהליך.

ראשית, מומלץ מאד לאחר קבלת ההודעה, לגשת לבנק ולבקש

אישור עקרוני על סכום של דירה ממוצעת בפרויקט. חשוב לעשות

זאת לפני בחירת הדירה, שכן אם לאחר שנבחר דירה, הבנק לא

יאשר לנו מסיבות כאלה ואחרו ת את המשכנתה, ניאלץ לבטל את

החוזה, תהליך הכרוך בקנסות.

חוסר הודאות לגבי מחיר הדירות הוא עניין שיש להתייחס אליו

ברצינות. אנו יודעים את המחיר למ"ר אך לא יודעים את שטח

הדירה ואת מחירה עד לבחירת הדירה וחתימת החוזה.

חשוב לזכור שאנו קונים דירה שתהיה מוכנה רק בעוד מספר שנים.

בתקופת הביניים נצטרך לשלם משכנתה בנוסף לתשלומי שכר

הדירה שלנו. קיימת אפשרות לבקש גרייס בהלוואה, כמובן שגם זה

יעלה לנו כסף.

כמו כן, יש להביא בחשבון גם את העלויות הנלוות לרכישת הדירה.

דבר נוסף שיש לבדוק, הוא האם ניתן להקדים תשלומים לקבלן,

לעתים פעולה זו יכולה לחסוך את ההצמדה למדד בתקופה זו.

הבנקים נוהגים לתמחר את הריביות לזוכי מחיר למשתכן גבוה

מהממוצע ולכן חשוב לנהל משא ומתן בכמה בנקים.

לסיכום: חשוב מאד לבצע את הדברים בזמן ובלי לחץ.

אנו נלווה אתכם ונקדם עבורכם את הדברים בזמן ובצורה

המתאימה והמשתלמת ביותר ובכך נחסוך עבורכם עד מאות אלפי

שקלים.

4 .ייעוץ וליווי באיחוד הלוואות והלוואה לכל מטרה:

סך ההתחייבויות החודשיות מכבידות עליכם? נסחפתם למערבולת

הלוואות?

במקרים רבים בגלל פעולה או מספר פעולות, כמו תכנון לא נכון של

רכישת נכס, שיפוצים שחרגו מהתקציב, אחד מבני הבית שלא עבד

במשך תקופה וכו', משק הבית נעזר בהלוואות בעו"ש.

אותן הלוואות בדרך כלל ניתנות לתקופות קצרות יחסית וההחזר

החודשי עליהן גבוה.

לפעמים כדאי לבדוק אפשרות לבצע איחוד הלוואות לתוך הלוואת

משכנתה אחת עם פריסה ארוכה והחזר חודשי נמוך על מנת להפחית את התשלומים החודשיים של של משק הבית על הלוואות.

לא מדובר בפתרון תקופתי. תהליך זה בא לפתור את הדברים מהיסוד!

ולכן חשוב לבדוק לפני שיוצאים לתהליך כזה, שלאחר איחוד

ההלוואות / לקיחת הלוואת משכנתה לכל מטרה, משק הבית

מתייצב ופותחים דף חדש.

תנו לנו ללוות אתכם ולבצע את התהליך בצורה הנכונה והמשתלמת ביותר!

 

✓ למי שנמצא לפני / בתהליך רכישת נכס ולקיחת הלוואת

משכנתה;

✓ למי שיש הלוואת משכנתה קיימת ורוצה להגדיל/ להקטין את

ההחזר החודשי וכן לשפר את הריביות והמסלולים וע"י כך

לחסוך בתשלומי הריבית וההצמדה הרבה כסף;

✓ לזוכי פרויקט מחיר למשתכן (מוטב לפני בחירת הדירה);

✓ למי שהחזרי הלוואות העו"ש "חונקות" אותו ורוצה לאחד

את הלוואות אלו לתוך הלוואת המשכנתה ועל ידי כך להקטין

החזרים חודשיים;

✓ למי שזקוקים להלוואה לכל מטרה (שיפוץ, רכב, לימודי ם,

סגירת חובות וכו') במשכון הנכס הקיים ברשותם;

✓ למי שניסו לקבל משכנתה ונענו בסירוב;

 

צרו קשר כאן או בווצאפ

אייזנברג - ייעוץ משכנתאות וכלכלת משפחה